Drie privaatgebouwtjes, Venlo

Monumenttype:
Rijksmonument
Monumentnummer:
524724
Monumentnaam:
Drie privaatgebouwtjes
Plaats:
Venlo

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

Inleiding

Drie voormalige toiletgebouwtjes AH, AN en AP, respectievelijk aan de zuidzijde, de westzijde en de noordwestzijde van het kazerneterrein gesitueerd. De gebouwtjes dateren uit omstreeks 1914 en dienden oorspronkelijk als privaten voor de manschappen. Thans hebben de gebouwtjes een functie als opslagplaats. De toegepaste bouwstijl is het Traditionalisme met elementen van de Chaletstijl.

Omschrijving

De drie gebouwtjes hebben een rechthoekige plattegrond en tellen een bouwlaag onder een zadeldak met Hollandse pannen. Het overstek van de zijgevels van het dak rust op houten schoren op muurstijltjes. Het overstek van de kopgevels is verstijfd met een houten kruis. In het midden van de voorgevel een rechthoekige houten dubbele deur met aan de bovenzijde een segmentboog in baksteen. In de topgevel een ronde nis. Alleen gebouw AN heeft aan weerszijden van de dubbele deur een rechthoekig ventilatierooster. In de zijgevels tussen de vijf houten consoles vier blinde venstertjes met bakstenen dorpel. De deuren in de achtergevels zijn dichtgezet.

Waardering

De drie voormalige toiletgebouwtjes van de Frederik Hendrik kazerne bezitten als onderdeel van het kazernecomplex cultuurhistorische waarde vanwege het belang voor de militaire geschiedenis van Nederland. De architectuurhistorische waarden worden bepaald door het belang van de gebouwtjes voor de typologische ontwikkeling binnen de architectuur van militair-utilitaire gebouwen. De gebouwtjes bezit ensemblewaarden als onderdeel van het kazernecomplex en door de markante en beeldbepalende situering in dit deel van Venlo. De drie gebouwtjes zijn tenslotte van algemeen belang vanwege de cultuurhistorische en architectuurhistorische zeldzaamheid en de gaafheid van het exterieur.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Complex eigenschappen

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Wachtgebouw Verdedigingswerken en militaire gebouwen Militair wachtgebouw oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Garnizoenweg 15 A 5928 NA Venlo Ja
Garnizoenweg 1 C 5928 NA Venlo
Garnizoenweg 17 A 5928 NA Venlo
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
O 2196 Venlo
O 2374 Venlo
Bouwperioden
Start Eind Notitie Beschrijving
1913 1914 vervaardiging
Bouwstijlen
Stijl Substijl Zuiverheid Notitie
Traditionalisme stijlzuiver
Ambachten
Name Beroep Notitie
Genie te Nijmegen ; Limburg architect / bouwkundige / constructeur
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Drie privaatgebouwtjes

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

Naar boven