De Instuif, Norg
- Monumenttype:
-
Rijksmonument
- Monumentnummer:
-
469396
- Monumentnaam:
- De Instuif
- Plaats:
- Norg
Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
Beschrijving
Inleiding
In de bossen gelegen in 1933 gebouwd vakantiehuis naar ontwerp van architect E. Rozema uit Appingedam. Oorspronkelijk bedoeld als vakantiewoning maar nu permanent bewoond. Het gebouw is een goed voorbeeld van expressieve op de Amsterdamse School-stijl geinspireerde architectuur.
Omschrijving
Deels onderkelderd flesvormig gebouw met basement van gesinterde baksteen, houten wanden en aan zuidzijde overstekende rieten kap met schoorsteen. De kleurstelling van de kozijnen in rood met zacht geel is nog oorspronkelijk. Entree en glas-in-lood raam (ten behoeve van het trappenhuis) aan oostzijde. Aan de zuidkant wordt de overhellende kapconstructie geaccentueerd door zware houten liggers met schoren. Aan westelijke zijde ligt een zonneterras met geglazuurde tegels en een ommuring met glazen windscherm.
Waardering
Vakantiehuis van architectuurhistorisch en algemeen cultuurhistorisch belang (namelijk als representant van de ontwikkelingen in de recreatieve sector); het gebouw is gaaf (met inbegrip van de oorspronkelijke uitwendige kleurstelling) en is qua type voor de provincie Drenthe zeldzaam.
Specificaties
Eigenschappen
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Recreatiehuisje | Sport, recreatie, vereniging en horeca | Sport en recreatie | oorspronkelijke functie | Ja |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Langeloërweg | 56 | – | 9331 VB | Norg | – | – | Ja |
| Kadastraal perceel | Kadastrale sectie | Kadastraal object | Appartement | Kadastrale gemeente |
|---|---|---|---|---|
| – | C | 2951 | – | Norg |
| Start | Eind | Notitie | Beschrijving |
|---|---|---|---|
| 1933 | 1933 | – | vervaardiging |
| Stijl | Substijl | Zuiverheid | Notitie |
|---|---|---|---|
| Expressionisme | Amsterdamse school | stijlzuiver | – |
Andere monumenten in de buurt
-
-
Rijksmonument
Hoofdweg 15
Omschrijving
Deels uit baksteen, deels uit gerabatte houten delen opgetrokken BIJSCHUUR onder rietgedekt aan een zijde doorgetrokken schilddak met uilebord aan voorzijde. Inwendig mogelijk nog vroeg 19e-eeuws ankerbalkgebint met pen-en-gat-verbinding.
Waardering
-