Muzenplein 2, Amsterdam

Monumenttype:
Rijksmonument
Monumentnummer:
527786
Monumentnaam:
Muzenplein 2
Plaats:
Amsterdam

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

Omschrijving

Aan de noordzijde van het complex 'Kinderbrug' gelegen plantsoenaanleg in nieuw-architectonische tuinstijl. Het plantsoen vormt een lagere overgang tussen het brugcomplex en het open water bij de samenvloeiing van Zuider Amstelkanaal en Boerenwetering. Gelegen tussen het gebouwtje van de voormalige 'afdeling plantsoenen' bij brug nr.419 en de hoge pijlerbekroning met het beeldhouwwerk van Hildo Krop bij brug nr.420. Vanaf het straatniveau leidt een gemetselde muur naar een lager perk. Tegen de achtermuur staan banken waartussen beplanting. Aan de waterzijde een gemetselde kademuur met natuurstenen accenten. Getrapte borstwering op schuingeplaatst muurwerk ter aansluiting op het hoger gelegen deel. Twee kleine trappen leiden van het straatniveau naar het plantsoen. Aan de kademuur bevinden zich negen sokkels met beeldhouwwerk uit 1931: M. Vreugde/Kind met golvend haar; H. van Lith/Meisje met bal; L.E. Beyerman/Meisje met kat op schouder; F.J. van Hall/Meisje met beer en vogel; W.B. IJzerdraat/ Meisje met poppen; F. Werner/Meisje met lam; Th. Vos/Meisje met slakkenhuis; J. Kaas/ Meisje met hondje; J. Trapman/Kind met bizonkop.

Waardering

Plantsoenaanleg met beeldhouwwerk van algemeen belang wegens cultuur-, kunst- en tuinarchitectuurhistorische waarde alsook wegens ensemblewaarde als onderdeel van het complex 'Kinderbrug'.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Complex eigenschappen

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Plantsoen Kastelen, landhuizen en parken Tuin, park en plantsoen oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Muzenplein 2 1077 WC Amsterdam BY Ja
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
AB 3068 Amsterdam
Bouwperioden
Start Eind Notitie Beschrijving
1926 1931 vervaardiging
Ambachten
Name Beroep Notitie
Kramer, P.L. ; Stad Amsterdam architect / bouwkundige / constructeur
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Muzenplein 2

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

Naar boven