Stationsstraat 60
Inleiding
Station van rond 1925 met Amsterdamse School invloed, met name in het kozijnwerk. Het station is in gebruik als woning en als campingwinkel.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
19e-eeuws boerderijtje. Gebouw op rechthoekige plattegrond onder (thans met sneldekpannen belegd) aan achterzijde even afgewolfd schilddak tegen rechte topgevel aan voorzijde; overstek; topschoorsteen; sierankers. De aan beide hoeken inspringende voorgevel uitgerust met deur met bovenlicht, zesruitsschuifvensters waarboven boogtrommels met schelpmotief, en liggende vensters met boogtrommels zonder motief; het dakoverstek met windveren rustend op eenvoudige gietijzeren zuiltjes; de hoeken tussen overstek en risaliet uitgevuld met houten beschot met geschulpte rand. Te linkerzijde uitgebouwd jongere kleine erker met tweemaal drie gekoppelde vensters (zes- en twaalfruitsschuifvensters) waarboven met schelpmotief versierde boogtrommels. Het bedrijfsgedeelte uitgerust met opgeklampte baander- en staldeuren en lichtgetoogde stalvensters met gietijzeren tracering; staafankers.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| – | Boerderijen, molens en bedrijven | Boerderij (M) | oorspronkelijke functie | Ja |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stationsstraat | 58 | – | 9463 TJ | Eext | – | – | Ja |
| Kadastraal perceel | Kadastrale sectie | Kadastraal object | Appartement | Kadastrale gemeente |
|---|---|---|---|---|
| – | X | 33 | – | Anloo |
Inleiding
Station van rond 1925 met Amsterdamse School invloed, met name in het kozijnwerk. Het station is in gebruik als woning en als campingwinkel.
Terrein waarin hunebed D 14. Datering: Neolithicum.
Terrein waarin hunebed D 13. Datering: Neolithicum. (Gedeeltelijke bescherming, zie bijlage H).