Moeregrebstraat 70
Voormalig Lombardenhuis; in oorsprong 16e eeuws huis zonder verdieping onder met Hollandse pannen gedekt zadeldak met schild aan voorzijde.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
Twee, van de oorspronkelijk, vier blokstallen, gebouwd in 1785 om 600 paarden onderdak te bieden. Rechthoekige gebouwen met zadeldaken, topgevels aan de korte zijden en staldeuren in de lange gevels. De twee andere stallen zijn in de jaren zeventig van de 20e eeuw gesloopt voor stadsvernieuwing.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Paardestal(B) | Verdedigingswerken en militaire gebouwen | Bijgebouwen | oorspronkelijke functie | Ja |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Blokstallen | 2 | – | 4611 WB | Bergen op Zoom | – | – | Ja |
| Blokstallen | 3 | – | 4611 WB | Bergen op Zoom | – | – | – |
| Kadastraal perceel | Kadastrale sectie | Kadastraal object | Appartement | Kadastrale gemeente |
|---|---|---|---|---|
| 5557 | H | 5558 | A1 | Bergen op Zoom |
| 5557 | H | 5558 | A2 | Bergen op Zoom |
| 5557 | H | 5558 | A3 | Bergen op Zoom |
| 5557 | H | 5558 | A4 | Bergen op Zoom |
| 5557 | H | 5558 | A5 | Bergen op Zoom |
| 5557 | H | 5558 | A6 | Bergen op Zoom |
| 5557 | H | 5558 | A7 | Bergen op Zoom |
| 5557 | H | 5558 | A8 | Bergen op Zoom |
| 5557 | H | 5558 | A9 | Bergen op Zoom |
| – | H | 5859 | – | Bergen op Zoom |
| Start | Eind | Notitie | Beschrijving |
|---|---|---|---|
| 1785 | 1785 | – | vervaardiging |
| Hoofdcategorie | Subcategorie | Beschrijving | Notitie |
|---|---|---|---|
| Verdedigingswerken en militaire gebouwen | Bijgebouwen | – | – |
Voormalig Lombardenhuis; in oorsprong 16e eeuws huis zonder verdieping onder met Hollandse pannen gedekt zadeldak met schild aan voorzijde.
Hoekpand, ontstaan door de samenvoeging tussen 1750 en 1830 van het 17e eeuwse huis "De Hoge Boom" en het daaraan belendende pand, waarbij een nieuwe voorgevel en een nieuw schilddak werden aangebracht.
Pand uit de 16e of 17e eeuw met in afgeknotte, door een kroonlijst afgedekte en gepleisterde trapgevel. Twee jaartalankers ..47 en twee sierankers.