Kerkeveld 2, Beers

Monumenttype:
Rijksmonument
Monumentnummer:
521396
Monumentnaam:
Kerkeveld 2
Plaats:
Beers

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

Inleiding

Aan de oostelijke zijde van de R.K. H.Lambertuskerk te Beers staat op het kerkhof het GRAFKRUIS van A.M. Barten, daterend uit omstreeks 1881.

Omschrijving

In het gelobde hardstenen kruis staat de inscriptie: "Bid / voor de ziel / van zaliger / Anna Maria / Barten / dochter van / wijlen / Antoon Barten / en Anna Maria Coenen / geboren te Beers den 2 maart 1816 / en aldaar in hare laatste ziekte / meermalen gesterkt met de genademiddelen / van onze moeder de / Heilige Kerk / overleden / den 16 februarij 1881 / R.I.P."

Waardering

Het grafkruis is van algemeen belang. Het geheel heeft cultuurhistorisch belang als bijzondere uitdrukking van de ontwikkeling van het katholicisme en de daarmee samenhangende devoties in het zuiden en is tevens van belang als voorbeeld van de typologische ontwikkeling van het grafmonument. Het heeft architectuurhistorisch belang door de bijzondere vormgeving en detaillering. Het heeft ensemblewaarden vanwege de bijzondere situering, verbonden met de ontwikkeling van Beers. Het is van belang vanwege de typologische zeldzaamheid.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Complex eigenschappen

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Calvarieberg Religieuze gebouwen Kerk en kerkonderdeel oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Kerkeveld 2 5437 BH Beers NB BY Ja
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
P 1579 Cuijk
Bouwperioden
Start Eind Notitie Beschrijving
1881 1881 vervaardiging
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Kerkeveld 2

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

Naar boven