Hollewatering 26, Wateringen

Monumenttype:
Rijksmonument
Monumentnummer:
518159
Monumentnaam:
Hollewatering 26
Plaats:
Wateringen

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

Inleiding

Westlandse FRUITMUUR met nissen, gebouwd omstreeks 1900 ten behoeve van de kweek van druiven en leifruit. Aan de noordoostzijde een herplaatste FRUITMUUR uit 1886 en MUURKAS.

Omschrijving

Fruitmuur met nissen, opgetrokken uit rode handvormsteen, voorzien van rechte steunberen van tweeënhalfsteens dikte, afgedekt met rode oud-Hollandse pannen. De muur is ongeveer 100 meter lang. In de muur bevindt zich een toegang in het midden onder een gemetselde korfboog met aan de buitenzijde een uitgemetselde sluitsteen en stenen afzaten. In de getoogde doorgang een opgeklampte deur. Langs de noordoostzijde een herplaatst muurdeel uit 1886, eveneens een toegang onder een gemetselde korfboog met in de getoogde doorgang een opgeklampte deur. Tegen de muur een muurkas; hierin groeien perziken. Deze kas heeft ijzeren constructieonderdelen en een houten deur.

Waardering

De fruitmuur en muurdeel met muurkas is van algemeen belang vanwege de cultuurhistorische waarde als voorbeeld van een fruitmuur verbonden met de ontwikkeling van de Westlandse tuinbouw, een bedrijfstak die zowel regionaal als nationaal van grote betekenis is.

De fruitmuur en muurdeel met muurkas is van algemeen belang vanwege de architectuurhistorische waarde, als typologisch voorbeeld van een voor het Westland karakteristieke muur met nissen voor de kweek van leifruit.

De fruitmuur en muurdeel met muurkas heeft ensemblewaarde vanwege de functionele en ruimtelijke samenhang met de overige onderdelen van het tuinderscomplex Sonnehoeck.

De fruitmuur is gaaf in hoofdvorm en materiaalgebruik.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Complex eigenschappen

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Muur(D) Voorwerpen op pleinen en dergelijke Erfscheiding(D) oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Hollewatering 26 2295 LW Kwintsheul BY Ja
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
A 7395 Wateringen
A 6810 Wateringen
Bouwperioden
Start Eind Notitie Beschrijving
1900 1900 vervaardiging
Bouwstijlen
Stijl Substijl Zuiverheid Notitie
ambachtelijk-traditionele bouwtrant stijlzuiver
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Hollewatering 26

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

Naar boven