Weldammerlaan 5, Markelo

Monumenttype:
Rijksmonument
Monumentnummer:
480680
Monumentnaam:
Weldammerlaan 5
Plaats:
Markelo

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

GROTE KAS. Glazen laat 19de-eeuwse kas met ijzeren roeden, op langwerpige rechthoekige grondslag, met zadeldak-vormige dakschilden, die aan de onderzijde boogsgewijs in verticale richting ombuigen. De kas staat op een rode bakstenen voeting. De kas is opgesteld aan de oostzijde van de moestuin, even ten zuiden van de oranjerie.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Complex eigenschappen

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Kastelen, landhuizen en parken Tuin, park en plantsoen oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Weldammerlaan 5 7475 MJ Markelo BY Ja
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
C 2362 Markelo
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Weldammerlaan 5

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

  • Rijksmonument

    Weldammerlaan 5

    KLEINE KAS. Glazen vroeg 20ste-eeuwse kas met houten roeden, op langwerpig rechthoekige grondslag, met zadeldak-vormige dakschilden op rode bakstenen voeting. De kas staat aan de oostzijde van de moestuin even ten zuiden van de grote kas opgesteld.

    WikiMedia
  • Rijksmonument

    Weldammerlaan 5

    VIER KOUDE BAKKEN. Vier met de lange zijden aan elkaar grenzende hardstenen langwerpige koude bakken op rechthoekige grondslag gelegen aan de noordzijde van de moestuin. Van de koude bakken, die uit ca. 1886 dateren, ontbreken de glazen.

    Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed: Heins, IJ.Th.
Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed: Heins, IJ.Th.
Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed: Heins, IJ.Th.
Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed: Wal, A.J. van der
Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed: Wal, A.J. van der
Naar boven