Laan Ampsen 8, Lochem

Monumenttype:
Rijksmonument
Monumentnummer:
405751
Monumentnaam:
Laan Ampsen 8
Plaats:
Lochem

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

TWEE neogotische BRUGLEUNINGEN ANNEX ZITBANK EN DUBBELE SLUIS ter weerszijden van de centrale dwarsas ter hoogte van de noordhoek van het grachtenstelsel, die door Jacques Adriaan Christiaan van Nagell in 1852 geplaatst zijn.

Aan de uiteinden van de noordwestelijke gracht en haar verlengde ten noordoosten van de centrale dwarsas twee bakstenen keermuren met twee overhoeks geplaatste bakstenen steunberen, het geheel door een hardstenen plaat afgedekt. In het middelste veld van de keermuren de openingen van de dubbele sluis. Aan de zijde van de noordwestelijke gracht is aan de keermuur ter hoogte van de bovenste sluisopening een hardstenen lancetboogvormig ornamentstuk aangebracht met datum: 1852, als omlijsting van een waterval, die in werking treedt indien de onderste sluis aan de noordoostzijde van de centrale dwarsas gesloten blijft en de waterstand van de in het verlengde van de noordwestelijke gracht gelegen singel zodanig is, dat watertoevoer via de bovenste sluis mogelijk is. De bovenzijde van de centrale keermuren worden bekroond door een balustrade, bestaande uit drie zeszijdige wit geschilderde spijlen, waarin terugliggen het motief van een blauw geschilderde spitsboogvormig veld is aangebracht. De spijlen dragen een brede hardstenen plaat, waardoor de balustrade tevens de functie van een zitbank heeft.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Complex eigenschappen

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Kastelen, landhuizen en parken Tuin, park en plantsoen oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Laan Ampsen 8 7241 NG Lochem BY Ja
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
A 788 Laren Gelderland
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Laan Ampsen 8

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

Naar boven