Sint Josephstraat 131
Uit ca. 1860 daterend pand zonder verdieping onder met pannen gedekt zadeldak; de deels gepleisterde, deels in schoonwerk opgetrokken gevels zijn in 1978 wit geverfd.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
Fabrieksgebouw, bestaande uit twee evenwijdige vleugels met verdieping en zadeldaken, gedekt door pannen, midden 19e eeuw. Vensters met zesruitsschuiframen. Tegen de voorgevel de met spaarvelden en boogfriezen versierde bakstenen vierkante onderbouw van een schoorsteen. Links een gebouw zonder verdieping met boogvenster en getoogde deur, gedekt door een schilddak. Hierachter een langgerekte fabrieksvleugel onder sheddaken, aan de straatzijde een hekwerk. Naast de langgerekte vleugel wordt het fabrieksterrein afgesloten door een tuinmuur.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| – | Boerderijen, molens en bedrijven | Industrie | oorspronkelijke functie | Ja |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sint Josephstraat | 133 | – | 5017 GG | Tilburg | – | – | Ja |
| Kadastraal perceel | Kadastrale sectie | Kadastraal object | Appartement | Kadastrale gemeente |
|---|---|---|---|---|
| – | M | 12022 | – | Tilburg |
Uit ca. 1860 daterend pand zonder verdieping onder met pannen gedekt zadeldak; de deels gepleisterde, deels in schoonwerk opgetrokken gevels zijn in 1978 wit geverfd.
Laat 19e eeuws, eclectisch, in schoonwerk opgetrokken, blokvormig pand met verdieping onder met leien gedekt omlopend schilddak met hoekschoorstenen.
Gedeelte van het voormalig fabriekscomplex van de textielfabriek Van den Bergh Krabbendam. Gebouwd in 1842 als Lancierskazerne; in 1859 in gebruik genomen als textielfabriek. Langgerekt bakstenen gebouw met verdieping en pannen wolfdak.