Lindanusstraat 2
Huis met hoge brede lijstgevel, negentiende eeuw, voorzien van een ingang in een hardstenen omraming.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
Huis, XVII B, maar met gemoderniseerde voorgevel. Inwendig o.a. twee Lodewijk XVI-schoorsteenmantels een rijkversierde nis-schouw in dezelfde stijl, XVIIId, en verder een stucplafond, XVIId. Vier decoratieve reliefs, XVIId (invloed Salvator Rosa) bevinden zich als bruikleen in het Gemeente-Museum.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| – | Woningen en woningbouwcomplexen | Woonhuis(K) | oorspronkelijke functie | Ja |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lindanusstraat | 5 | – | 6041 EC | Roermond | – | – | Ja |
| Kadastraal perceel | Kadastrale sectie | Kadastraal object | Appartement | Kadastrale gemeente |
|---|---|---|---|---|
| – | D | 5827 | – | Roermond |
| – | D | 5826 | – | Roermond |
Huis met hoge brede lijstgevel, negentiende eeuw, voorzien van een ingang in een hardstenen omraming.
Voormalig bisschoppelijk paleis, 1666. Drie vleugels om een voorplein, dat door een statig hek in Lodewijk XVI-stijl met door vazen bekroonde pijlers en smeedwerk van de straat is gescheiden. Hoofdvleugel met fronton en barokke ingangsomlijsting met beeldnis.
Voormalige Jesuitenklooster, sinds 1864 Rijks H.B.S. Twee vleugels in L-vorm en een kortere straatvleugel (derde kwart zeventiende eeuw) en later aangebouwde gymzaal met segmentboogomramingen van hardsteen, inwendig vier stucplafonds, waarvan twee met wapens; schoorsteenmantel en nisschouw.