Esdonk 15, Gemert

Monumenttype:
Rijksmonument
Monumentnummer:
16061
Monumentnaam:
Esdonk 15
Plaats:
Gemert

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

Kapel van Maria Magdalena. Gesticht door Everard Gillis, rentmeester van de Commanderij van de Duitse orde in 1695.

Driezijdig gesloten zaaltje met topgevel aan de voorzijde, waarin een boog, een vierkante, door een natuurstenen ezelsrugboog gedekte nis en twee ovale vensters.

Op de langszijden twee kleine uitbouwen, waarvan de noordelijke een aan de buitenkant zichtbaar Heilig Graf bevat. 18e eeuws houten altaarretabel met schilderij van de Kruisiging; schilderij met Maria Magdalena; tongewelf in stuc en riet.

In dakruiter klok van anonieme gieter, 1695, diam. 28 cm. Gerestaureerd in 1960.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Religieuze gebouwen Kapel (F) oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Esdonk 15 5421 PX Gemert Ja
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
O 127 Gemert
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Esdonk 15

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

Naar boven