Hofstraat 8
Hof te Baak. Bij de Baakse kapel hoeve onder hoog met stro gedekt schilddak. Jaartalankers 1787. Vensters met luiken en ramen uit de bouwtijd. Deel XIIX a . Mooie dakengroep.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
Villa met vrijstaande schuur. Gaaf bewaard voorbeeld van een voornaam woonhuis uit de jaren ‘20 van de 20ste eeuw, dat is gebouwd in een architectuur die is beïnvloed door de Amsterdamse School. De schuur, waarschijnlijk daterend uit de jaren dertig van dezelfde eeuw, bevat vanwege de bijzondere vorm en de grote ten opzichte van het woonhuis een zekere zeldzaamheids- waarde. Markante ligging aan de Dr. A. Ariënsstraat.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Villa | – | – | Oorspronkelijke functie | – |
| Woonfunctie | Woningen en woningbouwcomplexen | – | Huidige functie | – |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dr. Alfons Ariënsstraat | 50 | – | 7221CD | – | – | – | – |
Hof te Baak. Bij de Baakse kapel hoeve onder hoog met stro gedekt schilddak. Jaartalankers 1787. Vensters met luiken en ramen uit de bouwtijd. Deel XIIX a . Mooie dakengroep.
Toren van de Baakse kapel. Ruïne van een bakstenen gotische toren, XVa (?), bestaande uit de onderste twee vlakke geledingen en een gedeelte van de klokkenverdieping met twee nissen in ieder gevelvlak.
Met riet gedekte schuur (XIX a).