Zelhemseweg 1
Hoeve (XIX A) met in de voorgevel vensters met luiken in de Enghuizense kleuren en de oorspronkelijke roedenverdeling. Naast de boerderij een schuur met getoogde poort.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
Het object, een dubbele hallehuisboerderij van een bijzonder bebouwingstype daterend van 1848, heeft een opmerkelijke structuur en gevelindeling. Fraai gelegen met een welput aan de voorzijde en twee eeuwenoude eiken aan weerszijden van het object dat met de voorgevel gericht ligt naar de Zelhemseweg. De boerderij ligt langs de toegang tot de begraafplaats, die is omgeven met hoog geboomte. De kleurstelling op de vensterluiken rood en geel in zandloperschildering verwijst naar de historische verbondenheid met het landgoed Enghuizen.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Boerderij | – | – | Oorspronkelijke functie | – |
| Woonfunctie | Boerderijen molens en bedrijven | – | Huidige functie | – |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zelhemseweg | 4 | – | 6999DN | – | – | – | – |
Hoeve (XIX A) met in de voorgevel vensters met luiken in de Enghuizense kleuren en de oorspronkelijke roedenverdeling. Naast de boerderij een schuur met getoogde poort.
Boerderij met dwars woongedeelte (midden XIX). Schuiframen met luiken in de Enghuizense kleuren. Hoog schilddak.
Hoeve (midden XIX) met in de voorgevel vensters met luiken in de Enghuizense kleuren en de oorspronkelijke roedenverdeling.