Rijksmonument
Lange Nieuwstraat 119
Blok etagewoningen uit het midden der vorige eeuw ter breedte van zes vensterassen en ter hoogte van parterre met twee verdiepingen. Twee schilddaken, haaks op de straatas.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Woonhuis | – | – | Oorspronkelijke functie | – |
| Woonfunctie | Woningen en woningbouwcomplexen | – | Huidige functie | – |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lange Nieuwstraat | 139 | – | 3111AG | – | – | – | – |
Blok etagewoningen uit het midden der vorige eeuw ter breedte van zes vensterassen en ter hoogte van parterre met twee verdiepingen. Twee schilddaken, haaks op de straatas.
Herenhuis met eenvoudige lijstgevel (midden XIX) en deuromlijsting met gesneden empire-versieringen.
Herenhuis met statige lijstgevel (XIXa) en schilddak. Houten deuromlijsting met hoofdgestel, oorspronkelijke deur met gesneden bovenlicht in Lod. XVI-achtige vormen. Onder de kroonlijst een fries met triglyphen en metopen.