Kerkweg 1, Nootdorp

Monumenttype:
Gemeentelijk monument
Monumentnummer:
1003563900
Monumentnaam:
Kerkweg 1
Plaats:
Nootdorp

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Specificaties

Bron: Fenicks B.V.

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Woonhuis Oorspronkelijke functie
Woonfunctie Woningen en woningbouwcomplexen Huidige functie
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Kerkweg 1 2631CB
Bron: Fenicks B.V.

Tijdlijn Kerkweg 1

  • Kerkweg 1

    2025

    De dakvlakken van de rondgaande mansardekap en de aankapping naar de
    geveltop, zijn gedekt met rode geglazuurde Tuile du Nord pannen.
    De gevels zijn opgetrokken in bruinrode baksteen in kruisverband. Zwarte baksteen is toegepast als siermetselwerk. De gevels zijn voorzien van een gecementeerde plint.
    De voorgevel is spiegelsymmetrisch over de bouwmuur tussen beide panden. De gevel bezit aan de rechterzijde een laag gedeelte met een tweelicht met schuifvenster. De bovenramen zijn van een roedeverdeling voorzien. De hanenkam boven het venster is geaccentueerd met zwarte baksteen. Onder het tweelicht bevindt zich een kelderraam met diefijzers. Centraal in de gevel de entree, met binnen een in een korfboog eindigende nis, een recht deurkozijn met vlakke deur en een bovenlicht. De zwikvulling bestaat uit een zandstenen reliëf.
    De linkerzijde van de gevel is hoger opgetrokken met een (mansarde-)topgevel. De begane grond is uitgebouwd als driezijdige erker. In elk van de gevelvlakken een schuifvenster als voren. De erker vormt de basis voor een balkon op de verdieping. Het balkon is betreedbaar middels dubbele glasdeuren met roedeverdeling. Het balkon is begrensd met een smeedijzeren hekwerk tussen gemetselde hoekkolommen.
    Hierbij moet worden opgemerkt dat het pand onderdeel is van een dubbel blok (nummer 1 en 3).

    Bron: https://noitdorpsche-historien.nl/wp/?page_id=30864

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

Naar boven