Oudestraat 5
Hoeve om gesloten binnenplaats, van baksteen- ten dele met mergelspeklagen - en vakwerk. Segmentboogingang (1774) en-vensters in Naamse steen.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Boerderij | – | – | Oorspronkelijke functie | – |
| Boerenerf in bedrijf | Boerderijen molens en bedrijven | – | Huidige functie | – |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Oudestraat | 6 | – | 6436AC | – | – | – | – |
Hoeve om gesloten binnenplaats, van baksteen- ten dele met mergelspeklagen - en vakwerk. Segmentboogingang (1774) en-vensters in Naamse steen.
Kasteelhof, met gewitte vleugels gelegen om een gesloten binnenplaats. Boven de poort een gemetseld fronton. Schuur met gemetselde spantbogen.
R.K. Kerk. Neogotisch gebouw uit 1852, vergroot in 1932-'33. Op de zolder van de kerk eiken biechtstoel. In de kerk gepolychromeerd g- ipsen beeld van de H.Gertrudis. In de kapel der grafelijke familie vier wapenborden. Orgel met Hoofdwerk, Positief en vrij Pedaal, in twee kassen opgesteld.