Rijksmonument
Marsdijk 5
19e eeuwse boerderij met achterbaander onder rieten schilddak met uilebord aan achterzijde tegen topgevel met vlechtingen, kleine zolderlichten en schoorsteen aan voorzijde.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Grenssteen | – | – | Oorspronkelijke functie | – |
| Los object | Voorwerpen op pleinen en dergelijke | – | Huidige functie | – |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Messchenweg | 1 | – | 9486TH | – | – | – | – |
19e eeuwse boerderij met achterbaander onder rieten schilddak met uilebord aan achterzijde tegen topgevel met vlechtingen, kleine zolderlichten en schoorsteen aan voorzijde.
PAALTJASKER gelegen nabij het Meestersveen, gebouwd voor 1930 en voor 1930 in de zomermaanden in gebruik voor het turfsteken in het veentje bij Amen (gemeente Rolde). De tjasker is gerestaureerd in de jaren 1982-1983 en staat sedertdien op zijn huidige plaats.
Inleiding