Soeterbeek 6, Nuenen

Monumenttype:
Rijksmonument
Monumentnummer:
511867
Monumentnaam:
Soeterbeek 6
Plaats:
Nuenen

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

Omschrijving

De dienstwoning (blijkens bouwvergunning uit 1938 oorspronkelijk tuinmanswoning) werd ontworpen door architect F.A. Eschauzier en uitgevoerd in dezelfde historiserende classisistische trant als het hoofdgebouw. De rechts halverwege de toegangslaan naar het huis gelegen witgesausde bakstenen dienstwoning annex garage heeft een langwerpig rechthoekige grondslag onder een flauw hellend met gesmoorde Hollandse pannen gedekt zadeldak. Aan de voorzijde links de dubbele getoogde garage deur met aan de linkerzijde een haaks er op aansluitende lage rechte kwartcirkelvormig eindigende keermuur. Aansluitend rechts het woonhuisgedeelte met centraal de in een uitgebouwde middenrisaliet gesitueerde meerruits toegangsdeur met op de verdieping een oeuil de boeuf-venster onder een gebroken fronton. Aan weerszijden van de entree twee dubbele meerruits vensters met luiken. De achterzijde van het huis vertoont een identieke uitgebouwde risaliet. In de linker-, rechter- en achtergevel deels enkele en deels dubbele meeruitsvensters, al dan niet voorzien van luiken. In de rechtergevel aan de linkerzijde een dubbele meerruits terrasdeur, van luiken voorzien. De venster en deurpartijen zijn voor het merendeel van staal.

Aan de achterzijde een witgesausde bakstenen schuur met werkruimte onder met gesmoorde Hollandse pannen gedekt zadeldak op rechthoekige grondslag daterend uit de bouwtijd van de dienstwoning. In de woning een dubbele toegangsdeur en enkele meerruits vensters met luiken in de trant van de dienstwoning.

Waardering

De in 1938 naar ontwerp van F.A. Eschauzier gebouwde dienstwoning annex garage, met schuur, aan de rechterzijde van de toegangslaan naar het huis Soeterbeek is van algemeen belang vanwege:

- bouwtype en -stijl; als zeldzaam voorbeeld van in historiserend classisistische stijl uitgevoerde dienstwoning met bijbehoren uit 1938;

- ensemblewaarde vanwege de samenhang met het park;

- schoonheid;

- gaafheid.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Complex eigenschappen

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Woningen en woningbouwcomplexen Dienstwoning(K) oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Soeterbeek 6 5674 NH Nuenen Ja
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
D 4211 Nuenen
Bouwperioden
Start Eind Notitie Beschrijving
1938 1938 vervaardiging
Types
Hoofdcategorie Subcategorie Beschrijving Notitie
Kastelen, landhuizen en parken Bijgebouwen kastelen enz.
Bouwstijlen
Stijl Substijl Zuiverheid Notitie
Neo-Classicisme stijlzuiver
Ambachten
Name Beroep Notitie
Eschauzier, F.A. ; Stad Rotterdam II architect / bouwkundige / constructeur
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Soeterbeek 6

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

Naar boven