Remmerstein
De ENTREEPARTIJ van het landhuis Remmerstein is aangelegd in 1912 en wordt gevormd door een tweetal bakstenen pijlers waarop natuurstenen schildhoudende leeuwen staan opgesteld. Op de pijlers staat de naam `Remmer' `Stein' aangegeven.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
Omschrijving
De tussen de Cuneraweg (bij no. 305) en de Oude Veensegrindweg in het weiland gelegen DUIVENTOREN, gebouwd omstreeks 1725 na afbraak van het oude huis op die plek. Daarbij zijn de oude stenen gebruikt.
De toren ligt op een eilandje in het midden van een gracht en is op een ronde plattegrond opgetrokken en wordt afgedekt door een veelhoekig tentdak met zinken bekleding. Op de top staat een duif.
De toren is boven een gepleisterde plint opgetrokken in handvormbaksteen. H et muurwerk wordt gesierd door twee uitgemetselde banden met ojiefprofiel. Aan de oostzijde bevindt zich een getoogde opgeklampte deur. De westzijde bevat vijf rijen getoogde en keperboogvormige openingen.
Waardering
De duiventoren is van architectuurhistorische waarde vanwege het bouwtype en de materiaaltoepassingen. Het is van cultuurhistorische waarde als oudste resterende bouwkundig onderdeel van de buitenplaats. Tevens is het object van ensemblewaarde vanwege de landelijke ligg ing en als eikpunt van het lanenstelsel van Remmerstein.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Duivenhok(L) | Kastelen, landhuizen en parken | Tuin, park en plantsoen | oorspronkelijke functie | Ja |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Oude Veensegrindweg | 15 | – | 3911 TA | Rhenen | bij Cuneraweg 305 | BY | Ja |
| Kadastraal perceel | Kadastrale sectie | Kadastraal object | Appartement | Kadastrale gemeente |
|---|---|---|---|---|
| – | G | 3894 | – | Rhenen |
| Start | Eind | Notitie | Beschrijving |
|---|---|---|---|
| 1725 | 1775 | met stenen van het oude huis Remmerstein | vervaardiging |
De ENTREEPARTIJ van het landhuis Remmerstein is aangelegd in 1912 en wordt gevormd door een tweetal bakstenen pijlers waarop natuurstenen schildhoudende leeuwen staan opgesteld. Op de pijlers staat de naam `Remmer' `Stein' aangegeven.
De WATERTOREN is gelegen ter rechterzijde van de oprijlaan. Deze diende ertoe om het eigen waterleidingnet van voldoende druk te voorzien. De toren is op een ronde plattegrond opgetrokken en telt twee bouwlagen onder een rond rietgedekt tentdak.
De TUINAANLEG in nieuwe architectonische tuinstijl werd ontworpen door tuinarchitect D.F. Tersteeg. De aanleg voegt zich in de achtiende eeuwse structuur en lanenstelsels van de oude buitenplaats, die tegen de helling van de Paasheuvel is aangelegd.