Hessenweg 6, Dalfsen

Monumenten.nl maakt u wegwijs in monumentenland

Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.

Beschrijving

Vermoedelijk een der bouwhuizen van het in 1839 afgebroken huis De Broekhuizen. Aan de voet van de Vechtdijk gelegen gebouwtje met zadeldak tussen topgevels met vlechtingen; gepleisterde plint, schuifvensters met roedenverdeling. XVIII.

Gebouw van eenvoudige doch harmonische architectuur en van oudheidkundige waarde.

Bron: Rijksmonumentenregister

Specificaties

Bron: Rijksmonumentenregister

Eigenschappen

Functies
Functie Hoofdcategorie Subcategorie Functietype Is hoofdfunctie
Kastelen, landhuizen en parken Bijgebouwen kastelen enz. oorspronkelijke functie Ja
Adressen
Straat Getal Achtervoegsel Postcode Plaats Locatie Situatie Is hoofdadres
Hessenweg 6 7722 PK Dalfsen Ja
Percelen
Kadastraal perceel Kadastrale sectie Kadastraal object Appartement Kadastrale gemeente
N 1605 Dalfsen
Bron: Rijksmonumentenregister

Tijdlijn Hessenweg 6

  • Staatsie Broekhuizen

    1635

    Schuilplaats overblijfselen Thomas A. Kempis?

    Korte versie: van 1635 tot 1711 is de Heerlyckheid Broekhuizen een “schuilkerk” geweest voor de Katholieken uit de weide omgeving van Zwolle-Hasselt-Dalfsen-Wijthem-Heino.
    Pastoor Waeyer (te Zwolle) was de eerste pastoor die hier kerk hield. Hij is ook degene die de overblijfselen van Thomas a Kempis opgegraven had (Bergklooster) en volgens zijn kronieken uit handen heeft gehouden van een ieder die een stukje bot wilde hebben vanwege de magische krachten.
    Hij deed dit door de zelfgemaakte schrijn (kist nú geplaatst in de heilige basiliek Peperbuskerk te Zwolle) te verplaatsen naar Katholiek gezinde huizen.

    Bron: Eigenaar

Voeg een verhaal over dit monument toe aan de tijdlijn

Weet u meer over dit bijzondere monument of heeft u een herinnering over dit monument? Vul de tijdlijn aan. Deel uw verhaal en houd dit monument springlevend.

Andere monumenten in de buurt

  • Rijksmonument

    Hessenweg 8

    Aan de voet van de Vechtdijk gelegen boerderij onder met riet en pannen gedekt afgewolfd zadeldak; voorgevel met vlechtingen; schuifvensters met roedenverdeling, met luiken behangen.

    Twee houten schuren onder rieten schilddaken.

    Twee hooibergen met rieten kappen.

    WikiMedia
  • Rijksmonument

    Ruitenborghweg 13

    Grote boerderij uit het derde kwart van de 19e eeuw, bestaande uit een rechthoekig woongedeelte annex bedrijfsgebouw onder hoog, omlopend pannen schilddak met dakkapellen. In de gepleisterde muren vensters met luiken en zesruitsschuiframen. Deur met gietijzeren levensboom in het bovenlicht.

    WikiMedia
Naar boven