Asylplein 20
In 1872-74 als Asyl voor Oude en Gebrekkige Zeelieden in opdracht van de Hoofdcommissie van de herdenking van 1572-1872 te Brielle naar ontwerp van C.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
Gepleisterd pand met verdieping onder hoogopgaand pannen zadeldak tussen puntgevels; lichtgetoogde gietijzeren stalvensters. Rond licht in geveltop. Inwendig een uit omstreeks 1480 daterende houtconstructie met muurstijlen, korbeels en geprofileerde sleutelstukken, kapbalken en schenkels; voorzien van telmerken. In de achtergevel een spitsboogvormige blindnis, en in lange zijgevels eveneens restanten van vensters.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| – | Religieuze gebouwen | Kapel (F) | oorspronkelijke functie | Ja |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coppelstockstraat | 13 | – | 3231 VC | Brielle | – | – | Ja |
| Coppelstockstraat | 15 | – | 3231 VC | Brielle | – | – | – |
| Kadastraal perceel | Kadastrale sectie | Kadastraal object | Appartement | Kadastrale gemeente |
|---|---|---|---|---|
| – | B | 4524 | – | Brielle |
In 1872-74 als Asyl voor Oude en Gebrekkige Zeelieden in opdracht van de Hoofdcommissie van de herdenking van 1572-1872 te Brielle naar ontwerp van C.
Huis met gecementeerde lijstgevel (XIX a) met fraaie smeedijzeren stoephekken en stoep.
Huis met gepleisterde XIXa gevel. Stoep met stoephek.