Hinthamerstraat 12
Pand aan de oostkant tegen de overblijfselen van de Leuvense of Gevangenpoort aangebouwd en deze geheel omvattend. Gepleisterde lijstgevel met kroonlijst op consoles, vensters met stucversiering.
Alles over monumenten onder één dak.
Een monument kopen, onderhouden of verduurzamen? Hier vindt u alle informatie, inspiratie en praktische tips.
| Functie | Hoofdcategorie | Subcategorie | Functietype | Is hoofdfunctie |
|---|---|---|---|---|
| Woonhuis | – | – | Oorspronkelijke functie | – |
| Winkelfunctie | Woningen en woningbouwcomplexen | – | Huidige functie | – |
| Straat | Getal | Achtervoegsel | Postcode | Plaats | Locatie | Situatie | Is hoofdadres |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hinthamerstraat | 14 | – | 5211MP | – | – | – | – |
Pand aan de oostkant tegen de overblijfselen van de Leuvense of Gevangenpoort aangebouwd en deze geheel omvattend. Gepleisterde lijstgevel met kroonlijst op consoles, vensters met stucversiering.
In dit huis zijn overblijfselen ingebouwd van de Leuvense of Gevangenpoort, n.l. de zware ronde noordelijke toren met tentdak en ten noorden daarvan een zwaar brok muurwerk met diepe spaarbogen aan de binnenzijde.
In oorsprong waarschijnlijk 15e eeuws, in de 19e eeuw gepleisterd hoekpand - voorhuis met vast achterhuis - met twee verdiepingen onder met pannen gedekt zadeldak met schild (voor) en tegen topgevel (achter).